Dieta pudełkowa wegetariańska to propozycja dla bardzo świadomych osób, które ze swojego codziennego jadłospisu eliminują wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Dotyczy to nie tylko mięsa i ryb, jak uważają wiele osób, ale także jajek czy nabiału.

Na jakich składnikach bazuje tego typu catering wegetariański? Są to przede wszystkim owoce i warzywa. W przypadku tych drugich kluczową rolę odgrywają rośliny strączkowe. Jest to groch i fasola, ale również soczewica, soja i ciecierzyca. Są one ważnym źródłem roślinnego białka będącego podstawą, jeżeli chodzi o wege catering.

Czy dieta wege może być smaczna?

Sporo osób ma przekonanie, że wykluczenie z codziennej diety mięsa i ryb czyni posiłki monotonnymi lub mniej smacznymi. Okazuje się natomiast, że catering wegetariański opiera się na tak wielu innych produktach spożywczych, iż nie ma mowy o ciągłej powtarzalności. Można odkrywać nowe smaki, dzięki takim składnikom jak różnego rodzaju kasze, wyroby mączne, orzechy, warzywa i owoce. Dodatkowo bardzo ważną rolę odgrywają także tłuszcze pochodzące nie tylko z różnego rodzaju oliw, ale pestek dyni i słonecznika.

Dieta pudełkowa wege – dla kogo będzie odpowiednia?

Catering wegetariański bez ryb, nabiału i innych produktów odzwierzęcych to doskonały wybór dla tych osób, które chcą całkowicie zmienić swoje żywienie. Dieta wege sprawdza się w każdym wieku, jest także odpowiednia dla osób aktywnych fizycznie. Dobrze skomponowane składniki odżywcze gwarantuję energię i świetne samopoczucie mimo dużego wysiłku.

Bardzo ważną kwestią jest natomiast fakt, że wege catering to opcja dla osób zdrowych – bez problemów żołądkowych, stanów zapalnych czy innych schorzeń. Nie wyklucza się natomiast eliminacji z tej diety pewnych składników, na które dana osoba może być uczulona. Wszelkie takie produkty spożywcze należy wskazać w wywiadzie żywieniowym, który poprzedza zamówienie diety.

Co można zyskać, wybierając catering wegetariański?

Dieta wege może być doskonałym wstępem do troski o własne zdrowie. Jednak z jej pomocą można osiągnąć także wyznaczone sobie cele. Dotyczą one często:

  • uzyskaniem lepszej kondycji,
  • redukcji zbędnych kilogramów,
  • poprawy samopoczucia.

Ponadto istnieją pewne zdrowotne wskazania mówiące o tym, że dieta pudełkowa wege ma pozytywny wpływ na człowieka. Dzięki niej można między innymi:

  • obniżyć cholesterol i zmniejszyć ryzyko wystąpienia miażdżycy, 
  • uchronić się od ryzyka cukrzycy,
  • zmniejszyć ciśnienie krwi.

Dieta pudełkowa wege – jaką kaloryczność wybrać?

Catering wegetariański można dopasować pod względem kaloryczności do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Wiele w tym przypadku zależy od prowadzonego trybu życia, a także aktywności fizycznej. To jednak nie wszystko. Przed złożeniem zamówienia na wege catering warto skorzystać z opcji wywiadu żywieniowego. Są w nim między innymi pytania związane z wiekiem, wagą czy wzrostem. Na tej podstawie specjalista jest w stanie określić, która z opcji kalorycznych będzie odpowiednia. Do wyboru są warianty 1200, 1500, 1800, 2000, 2200, 2500, 2800, 3000, 3500 i 4000 kalorii. Najwyższe z nich przeznaczone są zwykle dla osób, które dużo i intensywnie trenują.

Czy dieta pudełkowa wegetariańska to duży wydatek?

Dość duża grupa osób rezygnuje z cateringu pudełkowego, sądząc, że jest to bardzo duży wydatek. Okazuje się natomiast, że porównując koszt zakupu poszczególnych składników, jakie ma dieta wege i cenę za gotowe dania – są one niemal takie same. Zamawiając catering wegetariański można oszczędzić natomiast czas, którego nie trzeba poświęcać na przygotowanie posiłków. Plusem jest również eliminacja ryzyka marnowania jedzenia, które w przypadku samodzielnych zakupów i gotowania w domu zdarza się bardzo często.

Plusem gotowej diety pudełkowej są także zniżki, które otrzymuje się zależnie od ilości dni w zamówieniu. Powyżej 15 i 30 dni można liczyć na bardzo atrakcyjne rabaty, co czyni catering jeszcze atrakcyjniejszym.

Dieta pudełkowa wege – smaczne posiłki każdego dnia

Plusem, jeżeli chodzi o wege catering jest przede wszystkim wygoda w postaci smacznych i świeżych posiłków każdego dnia. Decydując się na dietę pudełkową, podczas zamówienia określa się godzinę, kiedy ma być dostarczone jedzenie. Dzięki temu istnieje możliwość otrzymania paczki jeszcze zanim wyjdzie się z domu do pracy. Posiłki zapakowane są w taki sposób, że można wygodnie je przenosić, nie obawiając się o rozlanie czy uszkodzenie zawartości.

Wege catering – zestaw próbny

Dla osób, które chciałyby zdecydować się na dietę wegetariańską, ale obawiają się, czy ta będzie im smakowała, została stworzona specjalna oferta. Jest to zestaw próbny, który można zamówić na jeden dzień w atrakcyjnej cenie. To doskonała okazja do tego, aby zasmakować nowych potraw i przekonać się, jak dokładnie wygląda catering pudełkowy, który chwali sobie tak wiele ludzi.

Dieta pudełkowa wege to opcja, która sprawdzi się nie tylko dla singli, ale dla całych rodzin. Możliwość zamówienia jej na cały tydzień od poniedziałku do niedzieli to spore ułatwienie dla organizacji codziennego życia.

© Healthy day. All right reserved.