Walka o zgrabną sylwetkę i pozbycie się nadprogramowych kilogramów bywa trudna. Warto jednak pamiętać, że odpowiednio dopasowana dieta redukcyjna pozwala uzyskać wymarzoną wagę – bez utraty dobrego samopoczucia i energii. Trudne w podjęciu starań o własne zdrowie i piękną figurę bywają zwykle początku – nie każdy dysponuje wiedzą na temat tego, jak powinna wyglądać dieta redukcyjna. Catering pudełkowy jest więc doskonałą pomocą. Pomaga on wyznaczyć pewne zasady, ułatwia codzienne funkcjonowanie i oszczędza sporo czasu.

Redukcja tłuszczu – dieta pozwoli zrobić Ci pierwszy krok

Dieta, redukcja i odchudzanie – to słowa, które wielu osobom kojarzą się bardzo negatywnie. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba się głodzić czy przemęczać wysiłkiem fizycznym, aby uzyskać wymarzoną figurę. Wystarczy dobrze skomponowana dieta redukcyjna. Nie każdy jednak dysponuje wyobraźnią kulinarną czy zdolnościami, aby samodzielnie przygotowywać zdrowe posiłki. Często problemem może być także brak czasu ze względu na obowiązki zawodowe i prywatne. Ponadto samo dopasowanie kaloryczności, która umożliwi redukcję tłuszczu bywa wyzwaniem. Dlatego wiele osób decyduje się na gotowy catering pudełkowy – przynajmniej przez pierwszych kilka tygodni czy miesięcy, kiedy należy przyzwyczaić się do nowej sytuacji.

Dieta redukcyjna – catering to wiele korzyści!

Gotowa dieta redukcyjna opracowana przez doświadczonego dietetyka to wiele korzyści. Przede wszystkim wszystkie posiłki mają odpowiednią kaloryczność, dzięki czemu można mieć pewność, że po pewnym czasie zauważysz utratę zbędnych kilogramów. Ponadto wszelkie posiłki są właściwie zbilansowane pod kątem zawartych w nich składników odżywczych. Nie musisz więc obawiać się, że będzie brakować Ci energii na codzienną aktywność lub będziesz źle się czuć. Ponadto, co najważniejsze – dieta redukcyjna jest smaczna. Dzięki niej odkryjesz nowe smaki w daniach skomponowanych z warzyw, owoców, zdrowych tłuszczy i białek.

Dobrze skomponowana dieta – redukcja to nie wszystko, co zyskasz

Dieta redukcyjna pozwoli Ci pozbyć się zbędnych kilogramów bez uczucia głodu. Warto natomiast pamiętać, że to tylko jedna z korzyści, jakie możesz zyskać. Dzięki regularnemu spożywaniu posiłków skomponowanych ze zdrowych składników nauczysz się, co i w jakiej postaci możesz spożywać. Wyrobisz u siebie zdrowe nawyki żywieniowe, a to sprawi, że po zakończeniu redukcji unikniesz tak zwanego efektu jojo.

Ile posiłków przewiduje dieta redukcyjna? Catering dopasowany do potrzeb

Osoby, które decydują się na wybór diety redukcyjnej mogą same wybrać, jak będzie ona wyglądać, jeżeli chodzi o ilość posiłków. Dostępne są opcje zestawów z 4 lub 5 posiłkami. Wynika to przede wszystkim z faktu, że rozkład dnia w przypadku każdego może wyglądać nieco inaczej. Zależnie więc od tego, kiedy wstajesz, jakie masz obowiązki i jak długie przerwy robisz pomiędzy posiłkami – możesz wybrać wariant dopasowany do siebie.

Redukcja tłuszczu – dieta i jej kaloryczność

Wybór konkretnej kaloryczności, jaką ma dieta redukcyjna zależy przede wszystkim od zapotrzebowania organizmu oraz tego, jaką masz aktywność. W przypadku tych osób, które prowadzą siedzący tryb życia i nie uprawiają żadnego sportu zaleca się redukcję, w której łączna wartość kaloryczna posiłków to 1000 kcal. Natomiast istnieje także możliwość wyboru cateringu 1200 lub 1500 kcal, gdzie wciąż możliwa będzie utrata kilogramów.

Skąd wiadomo, z jakiej opcji kalorycznej należy skorzystać? Przed zamówieniem diety redukcyjnej powinny skorzystać z funkcji wywiadu żywieniowego. Ten dostępny jest na stronie i można uzupełnić go online. Dotyczy on takich kwestii jak:

  • wzrost,
  • aktualna waga,
  • waga docelowa, którą chce się osiągnąć,
  • aktywność fizyczna,
  • alergie pokarmowe,
  • choroby.

Na etapie wywiadu żywieniowego można także wskazać te składniki spożywcze, których się nie lubi i chce unikać. Dzięki temu można mieć pewność, że będzie się zadowolonym z codziennego jadłospisu.

Czy redukcja tłuszczu – dieta pudełkowa to duży wydatek?

Wiele osób jest przekonanych, że gotowa dieta redukcyjna dostarczana w pudełkach do domu to spory wydatek. Okazuje się natomiast, że jest to jeden z największych mitów w zakresie zdrowego odżywiania. Samodzielne przygotowywanie posiłków wymaga bowiem nie tylko zakupu wielu składników – zwłaszcza na początku tej drogi. Poświęca się także swój czas, który jest bardzo cenny. Warto także pamiętać, że im dłużej korzysta się z gotowego cateringu pudełkowego, tym atrakcyjniejsza jest jego cena ze względu na fakt, że można liczyć na różnego rodzaju rabaty. Czasem można liczyć również na specjalne kody promocyjne – wówczas opłaca się zamówić catering na dłuższy czas, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić.

Dieta redukcyjna – czy posiłki dostarczane są każdego dnia?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem pudełkowej diety redukcyjnej bardzo często obawiają się, że ich jedzenie nie dojedzie na czas lub nie będzie świeże. Zarówno z jednym, jak i z drugim nie ma żadnego problemu. Przede wszystkim posiłki dostarczane są każdego dnia po wcześniejszym ustaleniu godziny dostawy. Można więc dopasować ją do własnego trybu dnia i wszystkich obowiązków. Jeżeli np. wcześnie wychodzisz do pracy, możesz także zdecydować się na to, aby dieta redukcyjna dostała dostarczona do firmy. To klient wybiera adres, a w trakcie trwania diety po wcześniejszym kontakcie zawsze może go zmienić.

Kwestia świeżości posiłków dotyczy przede wszystkim dni weekendowych – soboty i niedzieli. Jedynym dniem, kiedy nie pojawi się u Ciebie kurier jest niedziela. Nie oznacza to natomiast, że tego dnia pozostaniesz bez gotowych posiłków. Zostaną one dostarczone wraz z dietą sobotnią. Wystarczy umieścić je w lodówce, a następnego dnia po wcześniejszym przygotowaniu np. podgrzaniu – będa gotowe do zjedzenia i nadal pozostaną smaczne. To także bardzo wygodna propozycja, jeżeli planujesz wyjazd weekendowy i wyjeżdżasz w sobotę. Wówczas zabierasz ze sobą dania na 2 dni i nie musisz rezygnować ze swoich przyzwyczajeń, przerywając dietę.

Redukcja tłuszczu – dieta, a co po jej zakończeniu?

Wiele osób ceni sobie gotowe rozwiązanie, jakim jest dieta redukcyjna natomiast zastanawia się, co będzie po jej zakończeniu i osiągnięciu upragnionej wagi. Zazwyczaj nie ma z tym problemu, dlatego, że w trakcie zdrowego odżywiania wyrabia się nawyki, które sprawiają, że nadal chce się jeść tak, aby dobrze się czuć. W trakcie redukcji bardzo często można pozbyć się też przyzwyczajenia podjadania między posiłkami. Większość osób radzi sobie więc samodzielnie.

Zawsze natomiast istnieje możliwość przejścia na inny catering dietetyczny z oferty. Dla osób, które mają prawidłową masę ciała i chcą utrzymać jedynie efekty tego, co osiągnęły dotychczas najlepsza będzie dieta zbilansowana – klasyczna lub wege. Podobnie, jak w przypadku redukcji, tak i tutaj ustala się właściwą kaloryczność posiłków i eliminuje składniki, które powodują alergie pokarmowe. W każdym przypadku można zamówić dania testowe – na 1 lub 2 dni, aby sprawdzić, czy nowe będą odpowiadały Twoim kubkom smakowym.

© Healthy day. All right reserved.