Dieta low carb bije w ostatnim czasie rekordy popularności. Zawdzięcza to przede wszystkim szybkim efektom, jakie można dzięki niej osiągnąć. Jest to więc idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce zrzucić zbędne kilogramy w krótkim czasie. Rezultaty są najlepsze u tych, którzy dodatkowo decydują się na wzmożoną aktywność. Jednak nie ma konieczności ćwiczenia. Już sam catering low carb pozwala znacznie zmienić sylwetkę – nawet w miesiąc. Sprawdź, jakie są podstawy diety, kiedy warto się na nią zdecydować i na co możesz liczyć w jadłospisie.

Low carb – dieta redukująca węglowodany

Dieta low carb ma bardzo jasne i dość proste zasady. Jej głównym założeniem jest przede wszystkim redukcja spożywanych każdego dnia węglowodanów. Ich ilość nie powinna przekraczać 30 g. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ organizm człowieka w momencie, kiedy nie otrzymuje węglowodanów lub dostarcza się mu ich niewielkie ilości – zaczyna spalać tłuszcz. W tym właśnie tkwi sekret skuteczności, jaką ma dieta low carb.

Chociaż catering low carb to zaleca się, aby stosować go przez dłuższy czas. Wówczas można utrzymać uzyskane rezultaty i wyjście z diety jest znacznie łatwiejsze, a przede wszystkim bez efektu jo-jo.

Dieta low carb – catering pełen zdrowia

Catering low carb ogranicza spożywanie węglowodanów. W diecie pudełkowej nie znajdziesz więc zbyt wiele klasycznego makaronu czy słodkich przekąsek. To są zredukowane do absolutnego minimum i zastąpione innymi produktami. Okazuje się jednak, że na niektóre z pozoru zdrowe składniki także trzeba uważasz. Wśród nich znajduje się między innymi kasza, która ma naprawdę sporo węglowodanów. Ostrożne należy dawkować także owoce i niektóre warzywa, bo chociaż pozytywnie wpływają na organizm to przy ich dużej ilości dieta low carb nie spełniałaby swoich podstawowych założeń, które są najważniejsze.

Skoro tak popularna low carb dieta ma tyle ograniczeń, to zapewne zastanawiasz się, co w takim przypadku wchodzi w skład codziennych jadłospisów. Wbrew pozorom są one bardzo zróżnicowane, o co dbają najlepsi dietetycy z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Catering low carb jest bogato w:

  • mięso i ryby,
  • warzywa – głównie zielone lub liściaste,
  • orzechy i nasiona.

Dieta low carb – dlaczego warto wybrać gotowy catering?

Dieta niskowęglowodanowa jest dość wymagająca pod względem selekcji produktów, które można spożywać. Dla osób, które nigdy nie miały z nią do czynienia może to być początkowo dość trudne. Nawet niewielkie przekroczenie granicy 30 g węglowodanów dziennie sprawia, że efekty nie będą zadowalające. Układanie codziennych jadłospisów i gotowanie zajmuje więc naprawdę sporo czasu, którego większość osób po prostu nie ma. Decydując się na gotowy, pudełkowy catering low carb wprowadzenie nowych nawyków żywieniowych w życie jest zdecydowanie łatwiejsze. Przez cały czas trwała diety można czerpać inspiracje, a kiedy będzie się gotowym – przejść na samodzielne gotowanie.

Low carb – dieta dopasowana kalorycznie

Obawiasz się, że decydując się na usługę, jaką jest dieta low carb wybierzesz niewłaściwą kaloryczność? Właśnie dlatego pierwszym krokiem, który powinieneś zrobić jest przejście do zakładki “Wywiad żywieniowy”. Na podstawie zebranych od Ciebie informacji otrzymasz catering dopasowany idealnie do potrzeb swoich i organizmu.

Jakich pytań możesz się spodziewać? Przede wszystkim dotyczą one wagi, wzrostu i wieku. To 3 najważniejsze kwestie, które bierze pod uwagę dietetyk. Jednak to nie wszystko! Liczy się także codzienny tryb życia. Jeżeli jest on siedzący, to zapotrzebowanie kalorycznie jest zdecydowanie niższe niż u osoby, która kilka razy w tygodniu uczęszcza na siłownię. Bardzo ważna jest także motywacja do podjęcia diety. Dla niektórych może to być utrata kilku, a dla innych kilkunastu czy kilkudziesięciu kilogramów. Wszystko więc ma znaczenie.

Na etapie wywiadu żywieniowego możesz także uwzględnić, jakich składników nie lubisz lub masz na nie alergie pokarmowe. Dzięki temu dieta low carb będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb także pod względem preferencji smakowych.

Dieta low carb – catering daje wiele korzyści

Poza wspomnianą już oszczędnością czasu i szybką utratą nadprogramowych kilogramów catering low carb ma zdecydowanie więcej korzyści. Przede wszystkim możesz wprowadzić do swojego życia nowe nawyki żywieniowe. Poznasz także smaki, których być może nie miałeś okazji próbować do tej pory. Ponadto, może to być także oszczędność dla Twojego portfela. Zastanawiasz się, jak to możliwe, skoro większość osób twierdzi, że dieta pudełkowa to spory wydatek? To mit, który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Pomyśl tylko, nie musisz myśleć o zakupie produktów, odpadają także koszty związane z przygotowaniem dań. Co więcej, nie ma ryzyka, że przy zakupie towaru na cały tydzień coś Ci się zepsuje i będziesz musiał to wyrzucić do kosza.

Ceny cateringu pudełkowego low carb są wyjątkowo atrakcyjne. Im dłużej korzystasz z gotowych posiłków, tym więcej oszczędzasz. Przy zamówieniu powyżej dwóch tygodniu możesz liczyć już na pierwsze, naprawdę atrakcyjne rabaty. Zdarzają się także specjalne kody, z których możesz skorzystać.

Low carb – dieta smaczna każdego dnia

Zastanawiasz się, jak wygląda codzienna dostawa posiłków, jeżeli zdecydujesz się na opcję, jaką jest dieta low carb? Na etapie wywiadu żywieniowego określasz wstępnie godziny, w których chciałbyś otrzymywać swoje posiłki. Trudno jest wyznaczyć jedną, stałą porę dostawy, ponieważ jest to zależne od wielu czynników. Możesz być jednak pewny, że dotrze ona do Ciebie maksymalnie do określonej godziny. Dzięki temu będziesz mógł zabrać ze sobą posiłki do pracy.

Dostawy realizowane są codziennie. Każdego dnia możesz więc spodziewać się pysznych, zdrowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków. Wyjątkiem jest jedynie niedziela. W tym dniu kurier nie rozwozi cateringu. Nie musisz się jednak obawiać, ponieważ otrzymasz go dzień wcześniej – w sobotę. Nie będziesz więc musiał przerywać diety, czy samodzielnie gotować. Nie ma takiej potrzeby, ponieważ o Ciebie zadbamy.

© Healthy day. All right reserved.