Pudełkowy catering dietetyczny do idealna opcja dla osób, które na co dzień mierzą się z różnymi nietolerancjami pokarmowymi. Jedną z nich jest alergia na laktozę, czyli cukier będący składnikiem mleka pochodzącego od ssaków. Z takim problemem mierzy się obecnie sporo osób. Specjalnie dla nich przygotowana została więc dieta pudełkowa bez laktozy, która jest nie tylko bezpieczna dla zdrowia, ale także smaczna.

Catering bez laktozy – jakie produkty wykorzystuje się w diecie?

Wbrew pozorom dieta bez laktozy nie różni się znacznie od standardowego cateringu. Jedyną różnicą jest to, że produkty mleczne z mleka krowiego zastępowane są roślinnymi zamiennikami. Nie oznacza to więc, że konieczna jest rezygnacja z jogurtów czy innych podobnych produktów. Natomiast występują one w nieco innej postaci. Świetnie sprawdzają się w tym przypadku jogurty kokosowe czy napoje: ryżowe, migdałowe lub owsiane.

Wśród produktów, z których korzysta catering dietetyczny bez laktozy znajdują się więc różnego rodzaju warzywa i owoce, mięso, ryby, a także orzechy czy zboża. Oczywiście istnieje opcja wyboru wersji wegetariańskiej – wówczas w diecie nie uwzględnia się składników mięsnych. Zastępuje się je innymi składnikami – równie wartościowymi.

Catering bez laktozy – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Wybierając gotową dietę pudełkową z wykluczeniem laktozy masz pewność, że posiłki, które otrzymujesz są zdrowe i odpowiednio zbilansowane. Dzięki temu dostarczasz do swojego organizmu niezbędne witaminy i minerały, które odpowiadają za dobre samopoczucie oraz energię do działania.

Ponadto dieta pudełkowa bez laktozy to także spore ułatwienie codziennego życia i oszczędność czasu. Wybierając ją, otrzymujesz posiłki na cały dzień. Dzięki temu nie poświęcasz swojego czasu na:

  • zakupy spożywcze,
  • wymyślanie codziennego menu,
  • przygotowywanie posiłków.

To także doskonała opcja dla tych osób, które nie przepadają za gotowaniem. Odciążenie w tej kwestii bywa ogromną pomocą – tym bardziej, że taka dieta bez laktozy można zamówić dla całej rodziny w różnych wariantach kalorycznych – dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Nowoczesne opakowania – codzienna wygoda

Wychodząc naprzeciw najwyższym wymaganiom, niemal wszystkie posiłki dostarczane do klientów dostępne są w pudełkach, które można bez problemu podgrzewać w kuchenkach mikrofalowych. Jest to zdecydowanie szybsza opcja, ponieważ nie trzeba zmywać naczyń, a jedynie wyrzucić opakowanie. Przydaje się to szczególnie podczas przerwy obiadowej w pracy, kiedy dostępność talerzy lub misek jest mocno ograniczona. Zaoszczędzony na zmywaniu czas można natomiast poświęcić na dłuższą chwilę odpoczynku.

Dieta pudełkowa bez laktozy – jak wybrać kaloryczność?

Wiele osób, które po raz pierwszy decydują się na skorzystanie z diety pudełkowej zastanawia się, jak właściwie dopasować kaloryczność do swojego zapotrzebowania. Okazuje się natomiast, że nie jest to wcale skomplikowana sprawa. Tak naprawdę nie jest się pozostawionym samemu sobie. Każdy, zanim zdecyduje się na catering, musi wypełnić specjalny wywiad żywieniowy. Szczegółowa ankieta przewiduje pytania dotyczące:

  • wieku,
  • wzrostu,
  • wagi,
  • oczekiwań,
  • preferencji żywieniowych,
  • aktywności.

Zebrane w ten sposób informacje przekazywane są do dietetyka. Ten natomiast wszystko analizuje i dopasowuje kaloryczność do danej osoby.

Bardzo ważny jest także fakt, że catering dietetyczny bez laktozy dostępny jest w dwóch wariantach, jeżeli chodzi o ilość dziennych posiłków. Chociaż większość osób decyduje się na 5 dań, to istnieje także możliwości ich zredukowania do 4, bez zmiany kaloryczności w zakresie całego dnia.

Dieta bez laktozy – jak przekonać się, czy jest smaczna?

Jednym z najczęstszych przekonań, szczególnie wśród osób, które nigdy nie miały do czynienia z cateringiem jest przekonanie, że gotowe dania nie mogą być tak smaczne, jak domowe. Warto natomiast zauważyć, że posiłki, które przewiduje dieta pudełkowa bez laktozy nie są w żaden sposób modyfikowane. Przygotowują je kucharze, którzy dbają o najwyższą jakość produktów, świeżość i najlepszy smak. Dlatego bardzo często taka dieta bywa pozytywnym zaskoczeniem dla kubków smakowych.

Dla osób, które nie są przekonane, czy dieta bez laktozy jest dla nich, przygotowana została oferta dnia testowego. Jest on dostępny w atrakcyjniejszej cenie. Można wówczas przekonać się, czy taki catering jest zaspokojeniem potrzeb konkretnego klienta.

Czy można wybrać godziny, w których dostarczany jest catering bez laktozy?

Dieta bez laktozy dopasowana jest do potrzeb klientów – także w zakresie dostawy. Można więc zdecydować, do której godziny mają być dostarczone posiłki, aby odpowiadały one potrzebom planu dnia. Jeżeli np. z domu wychodzisz do pracy o 7.30, a chcesz wcześniej zjeść śniadanie i zabrać ze sobą dania, to podczas zamawiania diety zaznacz, że catering ma być dostarczany najpóźniej do 6.30 lub 7.00.

Każdego dnia kurier przywozi świeże posiłki na cały dzień. Wyjątkiem jest jedynie niedziela. W tym przypadku catering dostarczany jest wraz z sobotnimi daniami.

© Healthy day. All right reserved.