Troska o własne zdrowie zależy w dużej mierze od codziennej diety. Dzięki niej można zadbać nie tylko o dobrą sylwetkę, ale także o kondycję i właściwe samopoczucie. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych osób, u których stwierdzono pewne nietolerancje pokarmowe. W związku z nimi bardzo popularna staje się w ostatnich latach dieta bez laktozy i glutenu. Ta eliminuje z codziennych posiłków m.in. zboża zawierające gluten oraz produkty mleczne z laktozą. Przejście na nowe menu bywa trudne, szczególnie na samym początku. Jednak z pomocą przychodzi catering dietetyczny bez laktozy i glutenu.

Catering bez glutenu i laktozy – na czym polega dieta?

Dieta bez laktozy i glutenu jest dość restrykcyjna pod względem obecności nawet niewielkich ilości tych składników w posiłkach. Dzięki temu na catering pudełkowy mogą zdecydować się osoby, które mają bardzo silną reakcję alergiczną – zmiany skórne, problemy z układem pokarmowym, a nawet wstrząs anafilaktyczny. Jest to dla nich gwarancja, że codzienne posiłki są zdrowe, ale przede wszystkim bezpieczne.

Pewne ograniczenia żywieniowe sprawiają, że catering bez glutenu i laktozy eliminuje z codziennego menu większość klasycznych makaronów czy pieczywa. Zastępuje się je produktami bezglutenowymi. Dodatkowo bardzo ważne jest wykluczenie krowiego mleka i np. serów czy jogurtów, które powstają na jego bazie. Zamiast tego do codziennych posiłków wprowadza się różnego rodzaju napoje roślinne oraz jogurty np. z mleka kokosowego.

Kiedy warto zdecydować się na catering dietetyczny bez laktozy i glutenu?

Pierwsze oznaki związane z alergią na gluten lub laktozę mogą objawiać się przewlekłymi wzdęciami, lub innymi problemami trawiennymi. U niektórych osób mogą wystąpić także uciążliwe problemy skórne. To oznaka, że czas coś zmienić w swojej diecie i zadbać o zdrowie. Właśnie dla takich osób została stworzona dieta bez laktozy i glutenu. Efekty jej stosowania można zauważyć już nawet po tygodniu stosowania.

Czy dieta bez laktozy i glutenu ma ograniczoną kaloryczność?

Catering dietetyczny bez laktozy i glutenu ma kaloryczność dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że zanim zdecydujesz się na jego zamówienie przechodzisz tak zwany wywiad żywieniowy. Nie jest to opcja zobowiązująca – jednak w ten sposób masz świadomość, na jaki wariant powinieneś się zdecydować. Na stronie internetowej w odpowiedniej zakładce podajesz najważniejsze informacje o sobie, takie jak:

  • wiek,
  • waga,
  • wzrost,
  • cel do uzyskania,
  • codzienna aktywność,
  • schorzenia i alergie,
  • własne preferencje,
  • produkty, za którymi nie przepadasz.

Dzięki części z nich można wybrać właściwą kaloryczność diety. Te natomiast zaczynają się od 1200 kalorii, a kończą na 4000 kalorii. Bardzo ważne jest również to, że masz możliwość dopasowania ilości posiłków w ciągu dnia. Najczęściej wybieraną opcją jest 5 dań, jednak istnieje możliwość ich zmniejszenia do 4, jeżeli bardziej pasuje to do Twojego trybu życia.

Catering bez glutenu i laktozy – czy każdego na to stać?

Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych bywa trudne. Właśnie dlatego przynajmniej na samym początku drogi o lepsze samopoczucie i sylwetkę może sprawdzić się pudełkowa dieta bez laktozy i glutenu. Dlaczego wiele osób świadomie z niej rezygnuje? Ponieważ uważa, że jest ona droga. To jeden z największych mitów dotyczących cateringu dietetycznego. Dlaczego? Ponieważ biorąc pod uwagę ceny produktów, koszt energii niezbędnej do ich przygotowania oraz poświęcony czas, może okazać się, że sporo na tym zyskasz. Dodatkowo nie musisz zastanawiać się nad planowaniem jadłospisu i pilnowaniem, aby żaden zakazy produkt nie znalazł się w Twoim menu. 

Catering dietetyczny bez laktozy i glutenu jest więc dla każdego, chociaż nie każdy o tym wie.

Catering bez glutenu i laktozy – smacznie i zdrowo każdego dnia

Nad opracowaniem jadłospisu, który przewiduje dieta bez laktozy i glutenu czuwają specjaliści z ogromną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Posiłki powstają natomiast z najwyższej jakości produktów, abyś każdego dnia znalazł je pod swoimi drzwiami. We wspomnianym już wywiadzie żywieniowym możesz wskazać preferowaną godzinę dostawy – dzięki temu otrzymasz komplet dań z samego rana, zanim zdążysz wyjść do pracy. Ogromnym plusem jest także fakt, że 

catering dietetyczny bez laktozy i glutenu dostępny jest nie tylko w ciągu tygodnia, ale również w weekendy. Oznacza to, że nie musisz zastanawiać się, co przygotować do jedzenia, kiedy masz wolne. Posiłki weekendowe otrzymasz w sobotę.

Nigdy wcześniej nie korzystałeś z usługi, jaką jest catering bez glutenu i laktozy? Obawiasz się, że dania nie do końca zaspokoją Twoje kubki smakowe? Istnieje możliwość zamówienia kompletu posiłków na jeden lub kilka dni. Wówczas sam ocenisz, czy menu odpowiada Twoim wymaganiom – a jeżeli tak, to zawsze będziesz mógł przedłużyć okres umowy na kolejne dni czy tygodnie. Pamiętaj – im dłużej korzystasz z cateringu, tym większe promocje otrzymujesz. Czasem zdarzają się okazjonalne kody rabatowe. Możesz także polecić dietę znajomym i zyskać tym samym dzień za darmo.

© Healthy day. All right reserved.