Czujesz się zmęczony i pozbawiony energii? Być może potrzebny jest Ci detoks. To dobre rozwiązanie, jeżeli chcesz przygotować się do redukcji zbędnych kilogramów, a jednocześnie poprawić swój wygląd. Podczas takiej diety nie tylko poprawia się proces przemiany materii, ale także nawadniasz organizm, pozbywasz się z niego toksyn i pozytywnie wpływasz na swoją skórę.

Na czym dokładnie polega dieta detoks?

Detoks organizmu polega na zastąpieniu standardowych posiłków specjalnymi koktajlami i shake’ami. Bardzo ważna jest w tym przypadku całkowita eliminacja mięsa (można także wyeliminować inne produkty). Taki sposób odżywiania ma na celu dostarczyć organizmowi sporej ilości błonnika w postaci warzyw i owoców. Co ciekawe, detoks jest właściwy dla tych osób, które borykają się problemem niedoborów witamin. Napoje są bogate w składniki, które są niezbędne, aby dobrze się czuć i dbać o własne zdrowie.

Ile trwa dieta detoks i jaką ma kaloryczność?

Detoks organizmu polegający na ograniczeniu kalorii i spożywaniu warzyw oraz owoców w postaci płynnej może trwać od 2 do nawet 6 tygodni. Wszystko zależy od indywidualnego samopoczucia oraz efektów, jakie chce się osiągnąć. Jeżeli osoba decydująca się na detoks przechodzi następnie na redukcję to zazwyczaj robi sobie tylko dwutygodniowe przygotowanie do niej.

Jeżeli chodzi o kaloryczność, jaką ma detoks catering, to wszystko zależy od osoby, która się na niego decyduje. Zawsze przed zamówieniem diety za pośrednictwem strony internetowej przeprowadza się wywiad żywieniowy. Tam klient podaje informacje o sobie takie jak:

  • wiek,
  • wagę,
  • wzrost.

Określa się także dietę, którą chce się wykupić. Na tej podstawie dietetyk przygotowuje propozycje, na które powinno się zdecydować, aby uzyskać oczekiwane efekty i jednocześnie sobie nie zaszkodzić np. ze względu na zbyt niską kaloryczność.

Detoks catering pudełkowy – czy każdy może z niego skorzystać?

Na detoks organizmu może zdecydować się każdy, kto nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Najczęściej po tego typu catering sięgają osoby, które jak wspomniano chcą przygotować się do diety redukcyjnej – nie jest to natomiast reguła. Wielu klientów chce się poczuć lepiej i poprawić swój wygląd – więc jest to idealna propozycja dla nich.

Warto mieć także świadomość, że samodzielne przygotowywanie płynnych posiłków na bazie owoców i warzyw wymaga kreatywności oraz poświęcenia czasu. Dieta detoks jest więc odpowiednia dla tych, którzy nie przepadają za samodzielnym gotowaniem lub nie mają pomysłu na codzienne menu i nie chcą, aby to było monotonne.

Czy dieta detoks dopasowana jest do indywidualnych oczekiwań?

Detoks catering wyklucza przede wszystkim mięso, co ze względu na formę posiłków jest oczywiste. Same koktajle i shake’i można natomiast dostosować częściowo do własnych preferencji. Wystarczy na etapie wywiadu żywieniowego wskazać te owoce czy warzywa, za którymi się nie przepada i chciałoby się wyeliminować z menu. Zazwyczaj nie ma z tym większego problemu. Warto natomiast próbować nowych smaków, które mogą stać się ulubionymi w zupełnie nowej postaci.

Detoks organizmu – czy to kosztowna usługa?

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii, jeżeli chodzi o detoks organizmu jest cena gotowej diety pudełkowej. Wiele osób jest przekonanych, że to wysoki koszt, na który nie mogą sobie pozwolić. Tymczasem warto w tej kwestii przeanalizować ceny zakupu poszczególnych składników, jakie samodzielnie kupuje się, aby przygotować codzienne posiłki. Wystarczy dodać do tego koszt przygotowania dań oraz poświęcony czas. Okazuje się, że często jest to znacznie więcej niż dzienna cena cateringu. Dodatkową kwestią jest także brak marnowania jedzenia. W przypadku, kiedy codzienne menu przygotowuje się samodzielnie, zawsze istnieje ryzyko, że któryś z zakupionych produktów nie zostanie wykorzystany. W momencie korzystania z gotowej diety nie ma tego ryzyka.

Czy dieta detoks jest smaczna?

Na temat gotowych cateringów pudełkowych krąży wiele mitów, które podtrzymywane są głównie przez te osoby, które nie miały nigdy do czynienia z taką usługą. Jednym z największych jest ten związany ze smakiem. W tym przypadku dodatkowo samo słowo “detoks” bywa dla niektórych przerażające. Tymczasem taka dieta powstaje pod okiem specjalistów i jest przygotowywana z najwyższej jakości produktów. Koktajle i shake’i są nie tylko smaczne, ale także dość mocno zróżnicowane. To sprawia, że nawet decydując się na opcję najdłuższą, czyli sześciotygodniową, nie należy obawiać się tego, że menu będzie monotonne i szybko się znudzi.

Czy dieta detoks pozwala zaspokoić głód?

Klienci, którzy nie mieli dotychczas możliwości korzystania z cateringu dietetycznego obawiają się, czy dostarczane w ramach detoksu posiłki są na tyle syte, aby zaspokoić głód. Dla osoby, która nie miała wcześniej kontroli nad ilością posiłków lub podjadała między nimi, pierwsze dni mogą być trudniejsze. Po pewnym czasie organizm sam się przyzwyczaja do nowej sytuacji. Natomiast warto pamiętać, że kaloryczność dobierana jest indywidualnie, czuwa nad tym specjalista, dlatego dieta dostarcza wszelkich niezbędnych składników, które są absolutnie wystarczające, aby dobrze się czuć i mieć energię do działania.

Jak wyglądają dostawy cateringu w ramach detoksu?

Dieta detoks dostarczana jest podobnie, jak w przypadku każdego cateringu pudełkowego. Klient sam może określić, w jakich godzinach chciałby, aby przychodziły jego posiłki. Kurier dostarcza je natomiast codziennie pod wskazany adres. Można zdecydować się na dostawę do domu lub do miejsca pracy.

Bardzo często pada także pytanie: co z weekendami? Jak wiadomo są to dni, kiedy sporo czasu spędza się w domu, pokusa na podjadanie bywa więc zdecydowanie większa – szczególnie na początku diety. Catering można jednak zamówić także na weekend. Jedyna różnica, jeżeli chodzi o dostawy jest natomiast taka, że posiłki na sobotę i niedzielę dostarczane są przez kuriera w sobotę. Wystarczy jednak przechować je w lodówce, są one świeże i nie należy obawiać się o ich smak.

Jak przekonać się, czy detoks organizmu to dobra opcja?

Sporo osób od dłuższego czasu zastanawia się nad skorzystaniem z opcji cateringu dietetycznego, ale obawia się, że ta forma się u nich nie sprawdzi lub nie posmakuje im dieta. Co w takim przypadku? Czy trzeba ryzykować i zamawiać detoks catering na kilka tygodni? Nie ma takiej potrzeby. W takim przypadku można zrobić zamówienie testowe na 1 lub 2 dni. Jest to zwykle wystarczająco, aby stwierdzić czy dieta komuś smakuje lub, co ewentualnie chciałby w niej zmienić, jakie składniki wykluczyć.

Bardzo ważne jest również to, że każde zamówienie realizuje się na konkretną liczbę dni. Klient sam decyduje o tym, jak długo chce korzystać z usługi – może to być 7, 15 czy 30 dni. Cena naliczana jest za każdy z nich. W każdym momencie można także wykupić kolejne dni diety. Warto natomiast pamiętać, że im dłuższe zamówienie – tym bardziej się ono opłaca. Przy pakietach powyżej 15 i 30 dni można liczyć na atrakcyjne zniżki, które wynoszą nawet kilka złotych za dzień. Jest to więc bardzo atrakcyjna opcja.

© Healthy day. All right reserved.