Dieta pudełkowa bez nabiału to szybkie i proste rozwiązanie dla tych osób, które chcą zacząć zdrowo żyć, a ograniczaniem są alergie pokarmowe lub brak czasu. Obecnie coraz więcej osób zmaga się z takimi problemami. Część z nich nie może spożywać nabiału lub produktów, które mają w swoim składzie laktozę. Właśnie da nich powstała dieta bezbiałkowa, która jest bezpieczna, a jednocześnie zapewnia szereg składników mineralnych i witamin pomocnych w prawidłowej pracy organizmu.

Dieta pudełkowa bez nabiału – jaki produkty eliminuje?

Podstawą, jaką zapewnia catering dietetyczny bez nabiału jest jego całkowite wykluczenie z codziennego menu. Dotyczy to także wszystkich produktów z laktozą. Oznacza to, że eliminuje się m.in. krowie mleko oraz wszelkie produkty spożywcze, jakie powstają na jego bazie:

  • jogurty,
  • maślanki,
  • kefiry,
  • twarogi,
  • sery (żółte, białe, pleśniowe).

Wszystkie z nich zastąpione są przetworami stworzonymi na bazie roślinnej. Oznacza to, że w cateringu może znajdować się mleko roślinne (migdałowe, sojowe, kokosowe, ryżowe) lub jogurty owsiane. Bardzo często osoby będące na diecie beznabiałowej dodatkowo rezygnują z jajek, chociaż nie jest to koniecznością.

Pudełkowy catering – dieta bezmleczna pełna korzyści

Decydując się na catering pudełkowy możesz wiele zyskać. Przede wszystkim gotowa dieta bezbiałkowa eliminuje z Twojego codziennego menu produkty, które nie są dla Ciebie wskazane. Nie musisz jednak obawiać się o niedobory witamin i minerałów. Produkty mleczne i nabiał zastępuje się innymi artykułami. Dzięki temu masz pewność, że są one zdrowe.

Dieta pudełkowa bez nabiału to jednak zdecydowanie więcej korzyści niż Ci się wydaje. Przede wszystkim zyskujesz codzienną wygodę i oszczędzasz swój czas. Nie musisz poświęcać go nie tylko na przygotowywanie posiłków, ale także na zakupy, które wbrew pozorom bywają naprawdę czasochłonne.

Catering dietetyczny bez nabiału bywa także wybawieniem za osób, które nie lubią gotować. W tym przypadku nie jest to konieczne. Część posiłków jest gotowa do spożycia w takiej formie, w jakiej je otrzymasz. Inne wymagają jedynie podgrzania do odpowiedniej temperatury, co nie jest trudnym zadaniem. Wychodząc naprzeciw największym oczekiwaniom, dostarczane dania dostępne są w pojemnikach, które można podgrzewać w kuchenkach mikrofalowych. To oszczędza kolejny czas, który normalnie trzeba byłoby przeznaczyć na zmywanie naczyń. Jest to również wygodna opcja, jeżeli obiad bierzesz ze sobą do pracy.

Catering – dieta bezmleczna w różnych opcjach kalorycznych

Osoby, które zastanawiają się nad usługą, jaką jest dieta pudełkowa bez nabiału, bardzo często obawiają się, że dostarczane do nich posiłki nie pokryją w pełni ich zapotrzebowania i będą głodni. Dieta bowiem kojarzy się z ciągłymi wyrzeczeniami i małymi porcjami. Cały proces dopasowania właściwego cateringu prezentuje się jednak nieco inaczej, jak uważają niektórzy.

Przede wszystkim podstawą jest dopasowanie odpowiedniej kaloryczności. To natomiast ustala się indywidualnie, ponieważ każdy człowiek jest inny, a przede wszystkim może prowadzić zupełnie odmienny tryb życia od drugiej osoby. Dlatego właśnie tak ważne jest wypełnienie specjalnego wywiadu żywieniowego, który następnie trafia w ręce dietetyka. Znajdują się w nim bardzo ważne pytania, które dotyczą:

  • wieku,
  • wagi,
  • wzrostu,
  • codziennej aktywności.

Na tej podstawie ustala się kaloryczność, jaką ma catering dietetyczny bez nabiału. Warto jednak wspomnieć, że na tym etapie możliwe są jeszcze inne wybory. Te dotyczą między innymi tego, czy chcesz otrzymywać 4, czy 5 posiłków dziennie. To zwykle wiąże się z tym, jak wygląda plan dnia. Wiele osób preferuje nieco dłuższe przerwy między kolejnymi daniami, natomiast są one wtedy bardziej kaloryczne i tym samym syte. 

W wywiadzie, który trafia do dietetyka można także uwzględnić indywidualne wykluczenia z diety oprócz mleka i nabiału. Te mogą wiązać się z alergiami pokarmowymi, ale nie koniecznie. Można wyeliminować z jadłospisu te produkty spożywcze, których się zwyczajnie nie lubi. To spore udogodnienie oraz pewność, że dieta bezbiałkowa na pewno trafi w Twój gust kulinarny.

Catering dietetyczny bez nabiału – smaczne i zdrowe posiłki każdego dnia

Jednym z powodów, dla którego sporo osób rezygnuje z opcji, jaką jest dieta pudełkowa bez nabiału to przekonanie, że gotowe dania nie są smaczne. Jest to absolutny mit, o czym można przekonać się już po spróbowaniu pierwszych posiłków. Przede wszystkim wszystkie dania powstają z wysokiej jakości składników, co już przemawia na ich korzyść. Ponadto menu jest skomponowane przez dietetyków z ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Oznacza to, że jadłospis jest różnorodny i można dzięki niemu odkrywać zupełnie nowe smaki. To absolutnie jedna z największych zalet.

Nie miałeś nigdy okazji korzystać z opcji, jaką jest catering dietetyczny bez nabiału i ciężko Ci się do niego przekonać? Skorzystaj z dnia próbnego skierowanego do takich osób jak Ty. Możesz wybrać jeden dzień, w który przetestujesz posiłki. Takie dzienne menu testowe dostępne jest w atrakcyjniejszej cenie. Dzięki temu sam zdecydujesz, czy jest to opcja dla Ciebie i przedłużasz umowę na wybrany czas, czy jednak rezygnujesz.

Dieta pudełkowa bez nabiału – sam wybierz godzinę dostawy

Gotowy catering – dieta bezmleczna to opcja dla zabieganych osób, których ciągle na wszystko brakuje czasu. A skoro o nim mowa – często pada pytanie związane z tym, o której godzinie można spodziewać się posiłków. Także w tym przypadku istnieje spora elastyczność i możliwość dopasowania godzin dostawy do potrzeb klienta. Swoich posiłków nie otrzymasz dokładnie o tej samej godzinie, co do minuty. Nie zawsze jest to możliwe, chociażby ze względu na warunki drogowe. Jednak catering dietetyczny bez nabiału dostarczany jest do konkretnej godziny, którą możesz wskazać w wywiadzie żywieniowym. Wówczas masz pewność, że wychodząc do pracy np. na 8 – wcześniej otrzymasz posiłki, zjesz śniadanie w domu, a część z dań zabierzesz ze sobą do pracy.

Dieta pudełkowa bez nabiału dostarczana jest codziennie od poniedziałku do soboty. Czy to oznacza, że nie ma możliwości zamówienia cateringu na niedzielę i konieczne jest samodzielnie gotowanie? Nie ma takiej konieczności. Natomiast dieta bezbiałkowa na niedzielę dostarczana jest wraz z sobotnimi posiłkami. Wystarczy więc przechować je w lodówce na kolejny dzień. W żaden sposób nie tracą one na wartości i nadal są bardzo smaczne.

Dieta bezbiałkowa – elastyczna forma zamówienia

Bardzo często pojawia się pytanie związane z tym, czy dieta pudełkowa bez nabiału musi być zamówiona na minimalną liczbę dni. Usługa ta jest w pełni elastyczna, co oznacza, że to Ty decydujesz, jak długo chcesz z niej korzystać. Możesz więc zdecydować się np. na opcję trzydniową, kiedy wiesz, że będziesz zajęty i potrzebujesz wsparcia w tej formie na krótki czas. Jednak dieta pudełkowa bez nabiału jest także rozwiązaniem dla osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów i bardziej zadbać o swoją sylwetkę. Wówczas mogą one zdecydować się np. na 3 tygodnie lub 3 miesiące – zależnie od własnych potrzeb.

Catering dietetyczny bez nabiału to również opcja dla firm. Jeżeli z jednego adresu będziesz więcej niż 5 zamówień – można liczyć na atrakcyjną zniżkę. Warto więc zapytań kogoś ze współpracowników, czy nie chciałby wspólnie skorzystać z takiego wygodnego rozwiązania.

Czy catering dieta bezmleczna to duży wydatek?

Ceny, jakie ma dieta bezbiałkowa są zależne przede wszystkim od trzech czynników. Pierwszym z nich jest to czy wybierasz opcję z 4 posiłkami, czy z catering z 5 daniami. Drugą, najważniejszą kwestią jest sama kaloryczność. Najtańszą opcją jest dieta 1200 kalorii, najdroższą 4000 kalorii. Wynika to bezpośrednio z objętości produktów niezbędnych do stworzenia posiłków. Trzeci aspekt to natomiast kwestia długości zamówienia. Im dłużej korzystasz z diety, tym korzystniej dla Ciebie. Pierwsze zniżki zaczynają się już przy umowie na 15 dni. Na największe rabaty można liczyć natomiast po miesiącu. Oszczędzając nawet 5 złotych w ciągu dnia i zamawiając catering dietetyczny bez nabiału na 30 dni, zostaje Ci w portfelu 150 złotych.

© Healthy day. All right reserved.