Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na kwestię, jaką jest zdrowe odżywianie. Częściowo wynika to z chęci zadbania o własne zdrowie i dobrą kondycję, którą chce się utrzymać przez lata. Warto natomiast zauważyć, że niektórzy zostają zmuszeni do zmiany swoich żywieniowych przyzwyczajeń, co wynika z różnego rodzaju nietolerancji pokarmowych. Dlatego wśród cateringów pudełkowych coraz większą popularnością cieszy się dieta bez pszenicy i nabiału.

Catering bez pszenicy i mleka – jak wygląda taka dieta?

Dieta bez pszenicy i mleka eliminuje z codziennych posiłków nawet niewielkie, śladowe wręcz ilości pszenicy oraz mleko naturalne. Oznacza to, że osoba decydująca się na taki catering nie otrzyma wypieków, makaronów czy innych produktów spożywczych, które powstały na bazie mąki pszennej. Nie oznacza to natomiast, że wypieki czy makarony są całkowicie wyeliminowane z diety. Ich wykonanie wygląda natomiast nieco inaczej niż standardowo, ponieważ powstają one ze zbóż bezglutenowych – mąki żytniej lub razowej.

Podobnie wygląda kwestia krowiego mleka, które eliminuje się z diety. Zamiast niego wykorzystuje się mleko bezlaktozowe lub inne napoje roślinne. Na ich bazie np. mleka owsianego przygotowywane są także jogurty.

Dla kogo będzie odpowiednia dieta bez pszenicy i nabiału?

Dieta bez pszenicy i nabiału doskonale nadaje się dla osób, które chcą zadbać o własne zdrowie i zrzucić nadprogramowe kilogramy. Bardzo często jednak wykluczenie z codziennego jadłospisu pewnych składników wiąże się ze zdrowiem. Catering bez pszenicy i mleka pozwala:

  • pozbyć się problemów z układem trawiennym i wzdęciami,
  • poprawić stan skóry i wyeliminować trądzik,
  • zmniejszyć intensywność pracy gruczołów łojowych.

Wiele osób twierdzi, że brak pszenicy i nabiału sprawia, że czują się zdecydowanie lepiej i tak też wyglądają.

Ile posiłków przewiduje pudełkowy catering bez pszenicy i mleka?

Dieta bez pszenicy i nabiału podobnie, jak każdy inny rodzaj cateringu pudełkowego można dostosować do własnych potrzeb w zakresie ilości otrzymywanych posiłków. Chociaż najpopularniejszą opcją jest wariant 5-posiłkowy, to coraz częściej można spotkać się z tym, że klienci wybierają tylko 4 dania. Z czego to wynika? Przede wszystkim z trybu życia i pracy, godzin wstawania, czasu snu oraz przerw między posiłkami.

Jaką kaloryczność ma dieta bez pszenicy i mleka?

Catering bez pszenicy i mleka jest dopasowany kalorycznie do indywidualnych potrzeb osoby, która go zamawia. Istnieją różne warianty. Diety zaczynają się od 1200 kalorii, a kończąc nawet na 4000 kalorii. Wynika to przede wszystkim z fakt, że zupełnie inne zapotrzebowanie ma np. organizm kobiety, która waży 60 kg i jest umiarkowanie aktywna, a inne potrzeby ma organizm mężczyzny o wadze 120 kg, który raz dziennie robi trening.

Skąd wiadomo, jaką kaloryczność diety wybrać? Każda osoba, która zamierza zdecydować się na catering pudełkowy powinna wypełnić znajdujący się na stronie żywieniowej wywiad. Podaje w nim takie dane jak swój wzrost, wagę, to jaki tryb życia prowadzi oraz co chciałaby osiągnąć. Po analizie takiego wywiadu przez specjalistę zalecana jest właściwa kaloryczność. Warto wiedzieć, że na tym etapie można także wykluczyć inne produkty spożywczy – oprócz pszenicy i nabiału, których klient nie lubi lub na które ma alergie.

Co zyskuje się zamawiając catering bez pszenicy i mleka?

Decydując się na dietę, która eliminuje pszenicę i mleko, zyskuje się przede wszystkim zdrowe posiłki dopasowane ze względu na zawartość witamin i niezbędnych składników odżywczych. Jednak to nie jedyna zaleta gotowego cateringu pudełkowego. Oprócz tego można poznać nowe smaki, zrzucić zbędne kilogramy i zaoszczędzić swój czas, którego nie trzeba poświęcać na gotowanie. Jest to także doskonała opcja dla tych wszystkich, którzy nie przepadają zbytnio za przyrządzaniem posiłków.

Czy dieta bez pszenicy i nabiału to naprawdę duży wydatek?

Jednym z największych mitów dotyczących cateringu bez pszenicy i mleka jest jego wysoka cena. Wiele osób uważa, że na taką wygodę mogą pozwolić sobie tylko celebryci. Okazuje się natomiast, że coraz więcej osób korzysta z diety pudełkowej i nie jest to dla nich żadne obciążenie dla domowego budżetu. Jak to możliwe? Posiłki przeznaczone są na cały dzień. Oznacza to, że nie ma konieczności robienia dodatkowych zakupów spożywczych, a nawet jest to niewskazane, aby nie podjadać w przerwach. Oszczędza się więc nie tylko sporo czasu, ale także nie ma ryzyka, że zmarnuje się jakieś jedzenie. Często okazuje się więc, że przechodząc na catering bez pszenicy i mleka pod koniec miesiąca na koncie zostaje znacznie więcej pieniędzy niż przy samodzielnym gotowaniu.

Warto także pamiętać, że wraz z ilością dni, na które zamawia się gotowy catering, rośnie rabat. Opłaca się więc zdecydować na opcję 15 lub 30 dni. Wówczas można liczyć na zniżkę rzędu kilka złotych za dzień. Można więc zaoszczędzić jeszcze więcej niż standardowo.

Czy dietę przerywa się na weekendy?

Korzystasz z cateringu pudełkowego w tygodniu, ale zastanawiasz się, co z weekendami? Nie ma potrzeby, żeby przerywać dietę. Jedyną różnicą jest natomiast to, że posiłki przeznaczone na niedzielę otrzymasz dzień wcześniej. Wystarczy przechowywać je zgodnie z zaleceniami (zazwyczaj w niskiej temperaturze, w lodówce), a we właściwym dniu je odgrzać.

Skąd wiadomo, że dieta bez pszenicy i nabiału będzie smaczna?

Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś okazji, aby korzystać z opcji, jaką jest dieta bez pszenicy i nabiału, to nic dziwnego, że masz pewne obawy co do tego, czy gotowe posiłki będą Ci smakowały. Dla takich osób przygotowana została specjalna oferta dnia próbnego. Kosztuje on nieco mniej niż standardowa opcja i daje możliwość posmakowania potraw przygotowywanych ze zdrowych składników.

Jeżeli jeden dzień testowy nie jest wystarczający, to można zamówić catering na kilka kolejnych dni – 1,2 lub 3. Opłata za każdy z nich naliczana jest indywidualnie. Nie ma potrzeby zamawiania diety na kilka tygodni czy cały miesiąc. Można dopasować to elastycznie do własnych potrzeb.

© Healthy day. All right reserved.