Na czym polega nasza dieta detoks i jak działa?

15-01-2022
Diety
Niezdrowa dieta, jedzenie przypadkowych przekąsek i nieregularne spożywanie posiłków robią swoje – taki tryb życia może prowadzić do problemów ze zdrowiem, spadku samopoczucia i wzrostu wagi. Aby zatroszczyć się o organizm i oczyścić go z toksyn, warto zdecydować się na detoks. Można go przeprowadzić, stosując odpowiednio skomponowany, bardzo zdrowy jadłospis. 

Detoks organizmu – co to takiego?

Jeśli na co dzień zdarza ci się sięgać po przetworzoną żywność, gotowe czy mrożone posiłki oraz słodycze, twój organizm będzie ci wdzięczny, jeśli zdecydujesz się na detoks. Dieta taka to sposób na to, aby pozbyć się z organizmu toksyn i poczuć się lepiej. Detoks pozwala usunąć uboczne produkty przemiany materii. Dzieje się tak, gdyż składają się na taką dietę składają się posiłki, które stymulują do wzmożonej pracy „filtry” znajdujące się w organizmie, czyli przede wszystkim nerki, wątrobę i jelita.  Dieta detoks to patent na to, aby uporać się ze skutkami błędów żywieniowych. Dotyczy to nie ilości, a jakości spożywanych posiłków. Konserwanty, cukier, szkodliwe związki chemiczne czy polepszacze smaku są zgubne dla zdrowia. Dieta detoksykacyjna stymuluje metabolizm, dlatego organizm może szybciej uporać się z takimi toksynami. Oczyszczanie dotyczy również usuwania z organizmu zanieczyszczeń wdychanych wraz z powietrzem.

Dlaczego warto zdecydować się na dietę detoks?

Dioksyny, pestycydy, herbicydy, pyły, metale ciężkie – to tylko niektóre szkodliwe związki, które mogą zalegać w organizmie i wywoływać problemy ze zdrowiem. Aby je usunąć, wykorzystuje się właśnie dietę detoks. Ci, którzy zdecydują się na jej stosowanie, mogą spodziewać się, że:
  • szybko pozbędą się złogów pokarmowych, które są odpowiedzialne między innymi za wzdęcia czy uczucie ciężkości
  • poprawi się ich samopoczucie i będą mieli więcej energii
  • ich organizm będzie sprawniej pozbywał się toksyn, gdyż dieta taka wspiera funkcjonowanie wątroby i całego układu pokarmowego
  • będą jeść bardzo zdrowo – dieta detoks to nie tylko oczyszczanie, ale też jadłospis, który dostarcza całego mnóstwa witamin, składników odżywczych i niezbędnych minerałów.
Mimo że dieta detoksykująca nie ma na celu obniżenia masy ciała, to może być to jej „skutkiem ubocznym”. Wynika to z faktu, że wspiera ona metabolizm.

Dieta detoks – kto może się na nią zdecydować?

Jedzenie tłustych potraw, żywności pełnej konserwantów czy spożywanie alkoholu, fatalnie odbija się na kondycji nie tylko wątroby, ale także na stanie układu pokarmowego oraz całego ciała. Brak energii, senność, apatia, bóle głowy mogą sugerować, że należy uwolnić organizm od toksyn. Detoks – dieta składająca się z produktów wspierających metabolizm i oczyszczających organizm – jest dedykowana dla tych, którzy:
  • postanowili zadbać o siebie, o to, co jedzą i dla tych, którzy czują, że dotychczasowy sposób odżywiania wyrządził szkody w ich organizmie
  • chcą rozpocząć stosowanie określonej diety – detoks szczególnie przyda się tym, którzy myślą o zrzuceniu kilogramów. Detoksykacja to dokonały wstęp przed rozpoczęciem diety redukcyjnej
  • zauważyli spadek formy, samopoczucia i dla tych, którym zaczęły dokuczać nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego np. zaparcia i wzdęcia.

Detoks cateringi – co się na niego składa?

Efekty detoksu są również widoczne gołym okiem. Dotyczy to zwłaszcza jędrności i elastyczności skóry. Jednak jego największą zaletą jest zbawienny wpływ na organizm. Proponowany przez nas jadłospis oczyszczający obejmuje nie tylko detoks sokowy. Catering taki to także odżywcze shake’i i odpowiednio zbilansowane, zdrowe posiłki zaspokajające wszystkie potrzeby żywieniowe organizmu. Z diety detoksykującej zostało wyeliminowane mięso – jest ona oparta zwłaszcza na:
  • większym spożyciu warzyw i owoców – i to pod różną postacią. Zawierają one enzymy, które wspierają trawienie, a ponadto są bogate w antyoksydanty „odtruwające” organizm
  • produktach zawierających błonnik – jest to substancja pochodzenia roślinnego, która korzystnie wpływa na perystaltykę jelit. Stymuluje je do pracy, dzięki czemu pomaga pozbyć się zalegających w nich złogów. Błonnik zapobiega zaparciom, wahaniom poziomu glukozy we krwi, a ponadto zapewnia uczucie sytości. 

Detoks – dieta pudełkowa nie tylko dla zabieganych

Aby oczyścić organizm, należy stosować dietę, na którą składają się zdrowe, wolne od szkodliwych związków chemicznych produkty. Znalezienie takich artykułów spożywczych nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać.  Przygotowując dietę detoksykującą, sięgamy tylko po produkty pochodzące od zaufanych, regionalnych dostawców. Odbija się to na jeszcze większej wartości odżywczej soków, posiłków oraz na ich walorach smakowych. Dlatego też detoks w formie diety pudełkowej to nie tylko propozycja dla zabieganych, ale też dla tych, którzy chcą mieć pewność, że będą jeść dania skomponowane z wysokiej jakości, zdrowych składników. Dieta detoks pozwala poczuć się lepiej, a przy tym jest smaczna i pożywna – jest to zasługa odpowiednio zbilansowanego menu i wykorzystywania wyselekcjonowanych produktów.

© Healthy day. All right reserved.