Dla kogo skierowana jest dieta detoks?

05-04-2022
Diety
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zaczyna przykładać dużą uwagę do tego, co je. Jest to bardzo pozytywne zjawisko, gdyż żywność dostępna w sklepach może działać zarówno dobroczynnie na organizm, jak i wywoływać negatywne skutki. Dla tego coraz popularniejsze stają się diety pudełkowe typu detoks. Dowiedz się, na czym polega taki jadłospis oraz kiedy warto go stosować.

Dieta pudełkowa detoks – na czym polega?

Coraz częściej słyszy się o diecie pudełkowej typu detoks. Na czym ona polega? Podczas niej nie spożywa się mięsa, a zamiast tradycyjnych posiłków, pije się koktajle i shake’i. Dzięki temu możliwe jest dostarczenie dużej ilości błonnika, witamin oraz elementów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wiele osób zastanawia się, jak długo powinien trwać detoks sokowy. Catering może dostarczać pakiety z koktajlami i shake’ami od 2 do 6 tygodni. Jest to zależne przede wszystkim od preferencji i samopoczucia klientów.

Dieta detoks – catering

Detoks sokowy to chętnie stosowana przez gwiazdy metoda na oczyszczenie organizmu oraz szczuplejszą sylwetkę. Wśród sław, które stawiają na shake’i i koktajle wymienia się Beyonce, aktorkę Blake Lively czy topowe modelki Victoria Secret. Niektóre osoby obawiają się, czy podczas detoksu sokowego nie będą odczuwać głodu. Niepotrzebnie, gdyż każdy indywidualnie może dopasować kaloryczność takiego jadłospisu podczas zamawiania diety pudełkowej detoks. Pakiet w zależności od preferencji składa się z 5 lub 4 koktajli, których wartość energetyczna może mieć od 1200 do 4000 kcal.

Dieta pudełkowa detoks – dla kogo?

Wybór detoksu sokowego w cateringu jest szczególnie polecany osobom, które planują przejść na redukcję. Dzięki zastosowaniu płynnego żywienia o określonej i stałej kaloryczności możliwe jest:
  • wspomaganie organizmu w naturalnym procesie oczyszczania,
  • wzmocnienie metabolizmu,
  • odciążenie systemu trawiennego,
  • odżywienie organizmu w witaminy oraz inne cenne składniki odżywcze.
Koktajle, shake’i metaboliczne i oczyszczające to idealny sposób, aby przygotować ciało do redukcji oraz zrzucić pierwsze kilogramy. Jeśli się nie odchudzasz, ale odczuwasz zmęczenie i masz wrażenie, że Twój organizm nie jest odpowiednio odżywiony, to detoks sokowy w cateringu jest również świetną opcją dla Ciebie. Koktajle są skomponowane w taki sposób, aby dostarczać witaminy, błonnik oraz inne ważne substancje odżywcze. Dzięki formie płynnej możesz odciążyć swój system trawienny i pobudzić naturalne procesy metaboliczne.

Detoks sokowy w cateringu – jak dobrać odpowiednią kaloryczność?

Jedną z najważniejszych kwestii przy zamawianiu diety pudełkowej detoks jest określenie odpowiedniej wartości energetycznej koktajli i shake’ów. Można to zrobić samodzielnie poprzez obliczenie zapotrzebowania kalorycznego CPM, które uwzględnia masę ciała, wzrost, a także wiek czy poziom aktywności fizycznej. Zakłada się, że przy redukcji powinno się spożywać o 500 kcal mniej niż wynosi dzienne zapotrzebowania kaloryczne. Jednak warto pamiętać, że nie należy nadmiernie obniżać wartości energetycznej posiłku. Grozi to nie tylko występowaniem uczucia głodu, ale również poważnym osłabieniem organizmu i konsekwencjami zdrowotnymi. Jeśli nie jesteś pewien, jaką kaloryczność powinien mieć detoks sokowy to może pomóc Ci dietetyk współpracujący z cateringiem. Podczas zamawiania diety pudełkowej zostaniesz poproszony o podanie następujących danych:
  • wieku,
  • wagi,
  • wzrostu.
Klient zamawiający dietę pudełkową detoks zostanie poproszony również o wskazanie celu, jaki ma ona spełnić. Dzięki takim informacjom dietetyk może dopasować optymalnie sposób żywienia, tak aby był jak najbardziej efektywny.

Detoks catering – jakie są zalety?

Przejście na dietę pudełkową detoksykującą jest cennym wsparciem dla osób planujących redukcję tkanki tłuszczowej. Wśród atutów skorzystania z usług firmy cateringowej można wymienić:
  • oszczędność czasu
Jeśli wcześniej z powodu braku czasu nie przykładałeś wagi do swojego jadłospisu, co skutkowało spożywaniem źle zbilansowanych posiłków oraz odkładaniem się nadprogramowych kilogramów, dieta pudełkowa detoks może okazać się idealnym wyjściem dla Ciebie. Na zamówienie sokowego cateringu dietetycznego poświęcisz tylko kilka minut, a po wybraniu diety i opłaceniu zamówienia, w ciągu kilku dni zaczną pojawiać się zdrowe koktajle i shake’i pod drzwiami Twojego domu.
  • mniej pokus
Podczas redukcji najcięższym zadaniem jest przezwyciężenie zachcianek spożywczych. Trudno o to przy codziennych zakupach lub wizytach w restauracji. Na szczęście klienci cateringu dietetycznego nie muszą się martwić o wykonywanie tych czynności. Na każdy dzień będziesz miał przygotowany pakiet zawierający 4 lub 5 porcji koktajli i shake’ów. Dzięki temu unikniesz pokus podczas zakupów spożywczych czy zamawianiu posiłków z restauracji.
  • idealnie zbilansowany jadłospis
Wszystkie diety są komponowane przez zawodowego dietetyka. W ten sposób można zadbać o dostarczenie organizmowi wszystkich cennych składników odżywczych. Jeśli planujesz detoks to catering dietetyczny, jest idealną metodą, aby oczyścić organizm i przygotować go na redukcję. Sprawdź sam, jakie rezultaty możesz osiągnąć z pudełkową dietą sokową.

© Healthy day. All right reserved.