Dieta wege – poznaj siłę płynącą z warzyw!

05-05-2022
Diety
Dieta wegetariańska cieszy się w ostatnich latach rosnącą popularnością. Wszystko ze względu na troskę o zwierzęta, środowisko oraz własne zdrowie. Co wchodzi w skład cateringu wegetariańskiego i dlaczego warto na niego postawić?

Czym jest dieta wege?

Dieta wegetariańska ma na celu wyeliminowanie mięsa, a także produktów, które są pozyskiwane z martwych zwierząt. Mowa tu m.in. o żelatynie czy podpuszczce, wykorzystywanej przede wszystkim do produkcji niektórych rodzajów sera. Dieta wege jest bardzo różnorodna, mimo że nie zawiera mięsa czy ryb. W jej przypadku głównym źródłem białka są przede wszystkim rośliny strączkowe. Występują one zarówno w swojej podstawowej postaci, jak i jako tofu. Odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska jest bogata w białko, dlatego sprawdza się nawet w przypadku osób aktywnych fizycznie.

Dieta pudełkowa wegetariańska

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się wszelkie cateringi dietetyczne, także w wersji wegetariańskiej. To rozwiązanie niezwykle wygodne, sprawdzające się u osób o różnych potrzebach. Do najważniejszych zalet cateringu wegetariańskiego można zaliczyć:
 • oszczędność czasu – potrawy są przygotowywane codziennie przez profesjonalnych kucharzy, a następnie dostarczane pod Twoje drzwi. Nie musisz więc martwić się koniecznością samodzielnego planowania posiłków, gotowania czy nawet robienia zakupów spożywczych;
 • odpowiednie zbilansowanie wszystkich posiłków – w przypadku diet wykluczeniowych, w tym wegetariańskiej, ogromne znacznie ma też właściwe zbilansowanie poszczególnych składników. Specjaliści wiedzą, jak prawidłowo je komponować, by nie doprowadzić do niedoborów spowodowanych rezygnacją ze spożywania mięsa;
 • ciekawe posiłki wykluczające mięso – to doskonałe rozwiązanie m.in. dla osób, które nie są na diecie wegetariańskiej, jednak chcą poznać wartościowe bezmięsne potrawy i z czasem wdrożyć je do samodzielnie przygotowywanego jadłospisu;
 • możliwość zabrania posiłków w dowolne miejsce – potrawy są dostarczane pod drzwi klienta w wygodnych, szczelnych opakowaniach, które można zabrać m.in. do pracy;
 • przygotowywanie posiłków przez profesjonalnych szefów kuchni, a także komponowanie ich przez dietetyków – specjaliści wiedzą, jak łączyć i przygotowywać konkretne składniki, by zachować w nich wszystkie wartości odżywcze;
 • zróżnicowanie potraw – potrawy wchodzące w skład cateringu wegetariańskiego są różnorodne. Nie powtarzają się często, dlatego każdego dnia możesz cieszyć się zupełnie innym daniem, pełnym pysznych i zdrowych składników.
Ze względu na te zalety catering wegetariański cieszy się ogromną popularnością, a jego koszt okazuje się bardzo atrakcyjny w stosunku do korzyści, jakie za sobą niesie.

Dlaczego warto postawić na catering wegetariański?

Catering wegetariański jest zdrowy, a jednocześnie niesie za sobą wiele korzyści. Pozwala na zaoszczędzenie czasu osobom zabieganym, które większość dnia przeznaczają na pracę czy opiekę nad dziećmi. Sprawdza się zarówno w dłuższej perspektywie czasu, jak i jako chwilowe rozwiązanie, zaledwie na kilka dni. To świetna propozycja m.in. dla osób, które:
 • borykają się z wysokim cholesterolem,
 • chcą przejść na dietę wegetariańską, nie ulegając pokusom podczas samodzielnego gotowania i robienia zakupów,
 • chcą spróbować zupełnie innej kuchni i poznać dania niezawierające mięsa,
 • chcą schudnąć lub przytyć, jednocześnie eliminując mięso ze swojej diety,
 • są wegetarianami już od wielu lat, jednak potrzebują wygodnych rozwiązań oszczędzających czas.
Odpowiednio skomponowana dieta pudełkowa wegetariańska może być z powodzeniem stosowana także przez sportowców. W ich przypadku konieczne jest jednak dostarczenie większych ilości białka. To właśnie ten składnik odpowiada bowiem za możliwość budowania i regenerowania się mięśni po wysiłku fizycznym.

Co wchodzi w skład cateringu wegetariańskiego?

Wegetariańska dieta pudełkowa bazuje na składnikach, które dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. W jej przypadku mięso jest zastąpione głównie strączkami, a także orzechami i cennymi tłuszczami, np. olejem lnianym. Podstawę diety wegetariańskiej stanowią warzywa i owoce, dopełnione produktami pełnoziarnistymi. To żywienie niezwykle zróżnicowane, a zarazem pełne ciekawych smaków. Obecnie w wersji wegetariańskiej można z powodzeniem przygotować także popularne posiłki od razu kojarzące się z mięsem, np. gołąbki, pulpeciki czy roślinną wersję kotleta schabowego. Znaczenie ma zastosowanie odpowiednich przypraw, a także sposób obróbki białka z roślin. Nad komponowaniem potraw wchodzących w skład cateringu wegetariańskiego czuwają specjaliści, którzy dysponują wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi na przygotowanie smacznego i zdrowego jedzenia każdego dnia. Dieta pudełkowa wege jest nie tylko smaczna i pełnowartościowa, lecz także zróżnicowana. Każdego dnia pod drzwi klientów trafiają pyszne posiłki, które nie powtarzają się często. To dobre rozwiązanie m.in. dla osób, które chcą wykupić catering na dłuższy czas – np. w celu schudnięcia.

© Healthy day. All right reserved.