Dieta redukcyjna – do kogo jest skierowana?

19-05-2022
Diety
Dążenie do uzyskania pożądanej sylwetki wiąże się z koniecznością przestrzegania odpowiednich zasad dotyczących żywienia. Z tego powodu w trakcie chudnięcia warto postawić na dietę redukcyjną. Co wchodzi w jej skład? Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Czym jest dieta redukcyjna?

Dieta redukcyjna ma za zadanie zredukować masę ciała. Zawiera ona składniki, które pozwalają na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, a jednocześnie nie doprowadzają do gromadzenia się wody w organizmie. W skład diety redukcyjnej wchodzi duża ilość błonnika. Odpowiednio skomponowana dieta tego typu pozwala na regulowanie metabolizmu białek, węglowodanów i tłuszczów. Zapewnia uczucie sytości na długie godziny, a ponieważ nie odczuwasz głodu, jesz mniej.

Czego nie znajdziesz w diecie redukcyjnej?

Dieta redukcyjna jest komponowana w taki sposób, by przyczyniać się do skuteczniejszego gubienia zbędnych kilogramów. To właśnie dlatego eliminuje ona przede wszystkim produkty smażone, zwłaszcza na dużej ilości tłuszczu. Zamiast tego królują w niej posiłki grillowane, pieczone, gotowane czy duszone. Najlepsza dieta redukcyjna to taka, która zapewnia odpowiednią kaloryczność, wszystkie cenne składniki odżywcze, a także możliwość personalizacji. W Healthy Day możesz samodzielnie zaznaczyć, na jakie produkty jesteś uczulony. To tania dieta redukcyjna, która dostarcza wszelkich substancji niezbędnych do prawidłowego działania Twojego organizmu, a także jest na tyle zróżnicowana, by nie znudzić się po kilku tygodniach. Dbamy o to, by nasze posiłki były zdrowe, sycące i pozbawione składników wysokokalorycznych, które nie zawierają w sobie zbyt wielu cennych wartości odżywczych.

Ile kalorii na diecie redukcyjnej?

Dieta redukcyjna powinna być skomponowana w taki sposób, by zaspokajała potrzeby organizmu danej osoby. Z tego powodu wybierając odpowiedni wariant żywienia, warto skupić się m.in. na jego kaloryczności. W cateringach dietetycznych klient może wybrać jeden z kilku pakietów. Ważne, by dzienny deficyt kaloryczny wynosił około 200-300 kcal. Aby obliczyć, ile kalorii sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku, doskonałym pomysłem będzie udanie się do profesjonalnego dietetyka lub skorzystanie ze specjalnych kalkulatorów online. W ten sposób można określić swoją podstawową przemianę materii, wyliczoną na podstawie masy ciała, wieku czy płci. Oprócz tego należy wziąć pod uwagę również dzienną aktywność. Jeśli chcesz schudnąć i ćwiczysz, możesz jeść więcej, a mimo to uzyskać szybki spadek masy ciała. Nie warto decydować się na diety, które zawierają zbyt małą liczbę kalorii w stosunku do zapotrzebowania Twojego organizmu. W ten sposób można bowiem doprowadzić do poważnych zaburzeń w działaniu różnych narządów. Deficyt w granicach 200-300 kcal pozwoli na stopniowe, ale skuteczne chudnięcie. Jeśli zachowasz odpowiednie tempo gubienia zbędnych kilogramów, w późniejszym czasie nie wystąpi u Ciebie efekt jojo.

Dieta redukcyjna w formie cateringu

Zdrowa dieta redukcyjna powinna być przede wszystkim odpowiednio zbilansowana. To właśnie dlatego wiele osób decyduje się na korzystanie ze specjalnych cateringów dietetycznych. W ten sposób można cieszyć się pysznymi posiłkami oraz oszczędzić czas. Do najważniejszych zalet diety pudełkowej na redukcji można zaliczyć:
  • stałą kaloryczność posiłków, pozwalającą na uzyskanie deficytu bez konieczności samodzielnego obliczania wartości energetycznej potraw spożywanych każdego dnia;
  • oszczędność czasu – nie musisz gotować, planować i robić zakupów spożywczych;
  • pakowanie w pojemniki, które można zabrać ze sobą w dowolne miejsce – nawet na siłownię;
  • zróżnicowanie posiłków, co jest gwarancją tego, że nie znudzą się w trakcie korzystania z cateringu – jeśli chcesz zgubić zbędne kilogramy, czasami konieczne jest trzymanie odpowiedniej diety przez nawet kilka miesięcy,
  • odpowiednie zbilansowanie potraw – zawierają one wszystkie składniki pożądane w trakcie chudnięcia,
  • komponowanie posiłków przez profesjonalistów – oni wiedzą, co jest niezbędne podczas redukcji masy ciała.
Dla wielu osób catering dietetyczny jest sposobem na wytrwanie w swoim postanowieniu. Korzystając z diety redukcyjnej w formie pudełek, nie musisz kupować dodatkowych produktów spożywczych. W ten sposób nie ulegasz pokusom, a także zmniejszasz ryzyko podjadania w ciągu dnia.

Co jeszcze można zyskać dzięki diecie redukcyjnej w formie cateringu?

Dieta redukcyjna w formie cateringu pozwala na poznanie nowych potraw z różnych kuchni świata. Możesz z nich czerpać inspiracje do samodzielnego gotowania w późniejszym czasie. Oprócz tego regularne spożywanie posiłków wykształca prawidłowe nawyki, które warto utrzymać przez całe życie. Pozwalają one m.in. na podkręcenie metabolizmu, dzięki czemu po zgubieniu zbędnych kilogramów nie powrócą one do Ciebie w formie efektu jojo. Warto przetestować dietę tego typu nawet w sytuacji, gdy chcesz zrzucić niewiele tkanki tłuszczowej lub wzmocnić efekty, które uzyskujesz podczas aktywności fizycznej na siłowni.

© Healthy day. All right reserved.